Maski ochronne FFP3 S&R z zaworem 5 szt.

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 42,00 zł 42.00
Cena netto: 34,15 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: S&R narzędzia i akcesoria
Kod produktu: 601305101

Opis

Maski ochronne FFP2 S&R z zaworem + aktywny węgiel. 10 szt.

Ochronne maski oddechowe S&R chronią przed zapachem, smogiem, kurzem, oparami z farb i rozpuszczalników, pyłami oraz cząsteczkami ciekłymi o wysokiej toksyczności. 
Chroni przed środowiskiem chemicznym:
gaz organiczny, formaldehyd, TVOC, benzen, odczynniki kwaśne, pestycydy, SO
2, Cl2.
Maska do twarzy - jednorazowego użytku.

Właściwości:

Elastyczność i ergonomia - maska ochronna S&R ma wysokiej jakości 4-warstwowy filtr z zaworem filtrującym, który ułatwia oddychanie, regulowany mostek nosowy, elastyczne gumki. Nie powoduje otarć i dyskomfortu podczas użytkowania. Maska ochronna pasuje do każdego kształtu twarzy.
Klasa ochronna FFP2 - 4-warstwowe filtry. Skuteczność filtracji 94% - stosowane do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej i średniej toksyczności  dla których NDS≥0,05mg/m3 o ile maksymalne stężenie wynosi do 10xNDS,  Wyprodukowano zgodnie z EN 149: 2001 i A1: 2009
Zestaw zawierający 10 szt. jednorazowych masek ochronnych do użytku prywatnego oraz profesjonalnego wykorzystania w zakładach przemysłowych generujących duże zanieczyszczenie powietrza. 

 

Słowniczek:

TVOC (total VOC) - Suma wszystkich VOC (z ang. volatile organic compounds). Podgrupę tworzą mikrobiologiczne lotne związki organiczne (MVOC).

W tej grupie umieszczone zostały całkowicie różne pod względem chemicznym, średnio lotne organiczne substancje, których dolny zakres temperatury wrzenia wynosi od 50 do 100 °C, a górny zakres od 240 do 260 °C. Do lotnych związków organicznych należą m.in. dość dobrze znane substancje, takie jak benzyna, benzen, toluen, wiele estrów i tetrachloroeten „PER”. Również niektóre substancje naturalne (np. terpeny) i inne.

SO
2
 - Dwutlenek siarki, ditlenek siarki. SO
2 – nieorganiczny związek chemiczny z grupy tlenków siarki. Bezbarwny gaz o ostrym, gryzącym i duszącym zapachu, silnie drażniący drogi oddechowe. Dwutlenek siarki jest trujący dla ludzi i zwierząt oraz jest szkodliwy dla roślin. Ma własności bakteriobójcze i pleśniobójcze. Jest produktem ubocznym spalania paliw kopalnych, przez co przyczynia się do zanieczyszczenia atmosfery (smog). Dwutlenek siarki wykorzystuje się między innymi do produkcji siarczynów, do bielenia (w przemyśle tekstylnym i papierniczym), dezynfekcji (znany już w starożytności) i jako czynnik chłodniczy. Jest produktem pośrednim podczas produkcji kwasu siarkowego. Rozpuszcza się m.in. w wodzie i acetonie.

Cl - Chlor (łac. chlorum, od stgr. χλωρός chloros - „zielonożółty”) − pierwiastek chemiczny z grupy fluorowców, niemetal o liczbie atomowej 17. Chlor jest żółtozielonym gazem około dwa i pół razy cięższym od powietrza, o nieprzyjemnym, duszącym zapachu, silnie trującym. Jest silnym utleniaczem, wybielaczem i środkiem dezynfekującym. Wchodzi w skład wielu powszechnie spotykanych soli oraz innych związków. Wolny chlor występuje w postaci dwuatomowych cząsteczek stąd Cl2.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl