Wulkanizacja mobilna – jakie narzędzia będą potrzebne Twoim pracownikom?
Wulkanizacja mobilna – jakie narzędzia będą potrzebne Twoim pracownikom?

Usługi wulkanizacji mobilnej to ważny element oferty każdego serwisu samochodowego. Jednym z najczęstszych problemów, jakie może napotkać kierowca na drodze, jest uszkodzenie ogumienia. W takich sytuacjach często jedyną możliwością wykonania naprawy jest dojazd mechanika na miejsce awarii. Jakie urządzenia będą niezbędne, by świadczyć tego typu usługi?

1. Sprężarka do opon

Wybierając sprężarkę (kompresor) do opon, należy wybrać model odpowiednio wydajny i o dużej mocy – zwłaszcza, jeśli nasz warsztat jest nastawiony także na obsługę samochodów ciężarowych.

Standardem powinno być wyposażenie kompresora we własny silnik – pamiętaj, że będziesz używać go na drodze, a więc z dala od źródeł mocy. Dlatego też najlepszym wyborem będzie silnik spalinowy – w przypadku urządzeń elektrycznych brak źródła zasilania lub rozładowanie akumulatora może w niektórych wypadkach uniemożliwić korzystanie z urządzenia na drodze.

2. Podnośnik pneumatyczny

Lekki i przenośny, lecz mający duży udźwig podnośnik pneumatyczny „bałwanek” to absolutna podstawa, kiedy zachodzi konieczność zmiany opony lub koła w warunkach drogowych.

3. Inflator do opon

Lekki i przenośny model umożliwi szybkie napompowanie kół metodą uderzeniową. Pamiętaj o dobraniu do niego dobrego pistoletu!

4. Zwijadło pneumatyczne

Umożliwi Ci szybkie i sprawne zwijanie i rozwijanie przewodów pneumatycznych na miejscu naprawy, co zapewni Ci szybką i ergonomiczną pracę.

5. Klucze udarowe

Ze względu na małe rozmiary, lekkość i większą wydajność pracy niż tradycyjne narzędzia ręczne będą niezastąpione przy dokręcaniu i odkręcaniu śrub mocujących koła czy elementy karoserii.

6. Szlifierka prosta

To wszechstronne narzędzie gwarantuje łatwość prac wykończeniowych, nawet w warunkach polowych. Z jej pomocą możesz nie tylko szlifować, ale też ciąć, wygładzać i obrabiać szeroki wachlarz materiałów.

7. Pistolet do pompowania

Niezbędny dodatek tak do kompresora, jak i inflatora. Wyrównaj ciśnienie w oponach do stanu idealnego!

8. Mobilna montażownica do opon

Niezbędne urządzenie w serwisach wulkanizacyjnych, obsługujących samochody ciężarowe. Montażownica pozwoli na rekordowo szybką zmianę opon tak w samochodzie dostawczym, jak i w pojeździe rolniczym.

9. Wyważarka ciężarowa

Wybranie modelu uniwersalnego – czyli obsługującego zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe – sprawi, że dokładne wyważenie kół na drodze przebiegnie szybko i sprawnie.

10. Zestaw narzędzi

Komplet podstawowych i niezbędnych w każdym warsztacie narzędzi (nasadki różnych rozmiarów, klucze i szczypce, śrubokręty, wkrętaki, pilniki itd.) najlepiej nabyć wraz z dedykowaną walizą metalową do jego przechowywania. Będzie to znacznym ułatwieniem w przypadku naprawy w warunkach polowych – w walizie narzędzia zawsze będą leżeć uporządkowane i na właściwych miejscach.

 

Sprawdź koniecznie szeroki wybór narzędzi wulkanizacyjnych w naszym sklepie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl