Wulkanizacja mobilna – jaki podnośnik wybrać?
Wulkanizacja mobilna – jaki podnośnik wybrać?

Wulkanizacja mobilna to coraz popularniejsza usługa. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania technologicznego przez warsztaty oferujące tego rodzaju usługi. Podnośnik mobilny to podstawa prowadzenia takich napraw.

Podnośnik nożycowy czy podnośnik jednokolumnowy?

W branży wulkanizacji mobilnej dominują dwa rodzaje podnośników, a mianowicie nożycowy oraz jednokolumnowy ze względu na szybkość rozstawienia właściwie w dowolnych warunkach. Jeden z najważniejszych dodatków do podnośnika mobilnego to zestaw transportowy składający się z kółek lub specjalistycznego wózka. Dzięki temu mechanik nie ma problemu z dotarciem do klienta i rozłożeniem mechanizmu nawet na bardzo małej przestrzeni. Niektóre podnośniki nożycowe można wydłużyć. Wystarczy zablokowanie najazdów. Duża zaleta konstrukcji nożycowej to bardzo niski najazd przydatny w obsłudze pojazdów sportowych, kolekcjonerskich. Podnośnik mobilny montuje się w wielu przypadkach do posadzki. To standardowa praktyka w mniejszych warsztatach wulkanizacyjnych z ograniczonymi możliwościami inwestycyjnymi (takie podnośniki są tańsze niż ich duże, profesjonalne odpowiedniki). Podnośnik kolumnowy zapewnia bardzo krótki czas podnoszenia, nawet poniżej minuty i pozwala na szybką ocenę usterek w obszarze ogumienia i zawieszenia.

Dodatkowe cechy przydatne do udanej inwestycji

Podnośnik mobilny doskonale współpracuje z uniwersalnymi zestawami do łatania opon i z elektronarzędziami. Podesty mobilne posiadają najczęściej określoną wysokość maksymalną podnoszenia samochodu, zgodną z branżowymi rekomendacjami, więc w tym przypadku bardzo trudno o pomyłkę przy zakupie. Dodatkowe założenia inwestycyjne to certyfikacja CE (zgodność z wytycznymi unijnymi), ocena jakości napędu (rekomendacja to napęd elektrohydrauliczny), udźwig (dla wulkanizacji mobilnej idealny pod samochody osobowe i lekkie pojazdy dostawcze, minimum 2500-3000 kg).

Czy warto?

Wulkanizacja mobilna nie funkcjonuje dobrze bez lekkiego, sprawnego w rozstawianiu podnośnika. Podesty nożycowe i jednokolumnowe to najpopularniejsze rozwiązania stosowane przy wykonywaniu tego rodzaju usług.

 

 

Sprawdź koniecznie naszą ofertę wyważarek do kół!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl