Stacje do obsługi klimatyzacji - dlaczego warto z nich korzystać?
Stacje do obsługi klimatyzacji - dlaczego warto z nich korzystać?

Klimatyzacja wchodzi w skład standardowego wyposażenia nowoczesnych samochodów osobowych. Znacznie podnosi komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, eliminując potencjalną dekoncentrację kierowcy spowodowaną zbyt wysoką temperaturą wewnątrz pojazdu.

Do jej obsługi służą specjalne stacje klimatyzacji – niewielkie zestawy pozwalające na przeprowadzenie serwisowania. Stanowią one ogromne ułatwienie niezbędnych, regularnych przeglądów oraz prac związanych z czyszczeniem i konserwacją klimatyzacji. Jakie są ich główne zalety?

Uniwersalność

Dostępne na rynku modele stacji cechuje szeroki zakres możliwych zastosowań. Mogą być wykorzystywane przy różnych pracach, począwszy od diagnostyki, po naprawy oraz okresową konserwację. Ponadto są uniwersalne – nadają się do użytku zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych oraz maszynach rolniczych i budowlanych. Co ważne, specjalna konstrukcja stacji podnosi jej mobilność – to z kolei umożliwia przeprowadzenie prac z ich wykorzystaniem u klienta.

Intuicyjne i łatwe w obsłudze

Stacje do obsługi klimatyzacji wyposażone są również w systemy elektroniczne ułatwiające sterowanie urządzeniem oraz odczytywanie danych. Dodatkową zaletą jest to, że obsługa stacji nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy ani umiejętności programowania – mogą funkcjonować w sposób całkowicie automatyczny.

Dzięki wykorzystaniu stacji proces konserwacji klimatyzacji zostaje znacząco usprawniony i przyspieszony. Jest to możliwe dzięki specjalnej funkcji napełniania czynnikiem oraz współpracy z systemami wentylacyjnymi wszystkich typów i marek pojazdów. Ponadto wyposażenie w ozonatory sprawia, że klimatyzacja zostaje skutecznie oczyszczona z pleśni oraz grzybów.

Urządzenia tego typu są całkowicie bezawaryjne. Zapewniają przy tym dużą skuteczność funkcjonowania – niezależnie od tego, czy są obsługiwane ręcznie, czy też pracują w systemach automatycznych.

Automatyczne oraz półautomatyczne stacje do obsługi klimatyzacji stanowią niezbędne wyposażenie każdego warsztatu wykonującego takie prace jak konserwacja i diagnostyka tego rodzaju układów. Możliwość całkowitej automatyzacji pracy, dostosowanie do wszystkich modeli i marek pojazdów dzięki dostępowi do bazy danych, intuicyjna obsługa oraz mobilność – to najważniejsze zalety przemawiające za ich stosowaniem.

 

Producenci: 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl