Stacje do nabijania klimatyzacji – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?
Stacje do nabijania klimatyzacji – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Usługi nabijania klimatyzacji występują w praktycznie każdym warsztacie samochodowym, ale wymagają wcześniejszej inwestycji w odpowiednią stację. Jak podejść prawidłowo do zakupu? 

Cechy dobrej stacji do nabijania klimatyzacji

Automatyzacja to jeden z najważniejszych warunków, ponieważ przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie ryzyka błędów ludzkich. Producenci stacji na nabijania klimatyzacji zmniejszają wymiary urządzenia do mocno kompaktowych, a to szansa na poszerzenie swojej oferty nawet w niewielkich warsztatach. Kolejna zaleta to szeroka kompatybilność maszyn diagnostycznych z samochodami osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi, ale nawet maszynami rolniczymi i niektórymi budowlanymi. Nabijanie klimatyzacji może odbywać się stacjonarnie, ale nowoczesne stacje to urządzenia mobilne. Stacja klimatyzacji współpracuje też ze szczegółowymi bazami danych. To ułatwia przeprowadzenie usługi w sposób zgodny z wytycznymi producenta pojazdu. 

Charakterystyka

Dobra stacja charakteryzuje się sporym zbiornikiem, powyżej 20 kg, wydajną pompą próżniową, intuicyjnym panelem sterowania, portem USB do transmisji danych. Po wykonaniu usługi mechanik powinien zadbać o skontrolowanie szczelności. Stacje zajmują się właściwie wszystkim, czyli odzyskiem oraz uzdatnianiem czynnika i jednocześnie diagnostyką.

Automatyzacja lub dodatkowa kontrola ręczna i wpływ na usuwanie zagrożeń biologicznych

Warsztat może zdecydować się na stację do nabijania klimatyzacji przez układ w pełni automatyczny lub pół-automatyczny z nieco większą kontrolą procesu. Obsługa wielu pojazdów, niezależnie od ich marki, pozwala na osiągnięcie dużej przewagi konkurencyjnej. Obecność dodatkowych ozonatorów pozwala wyeliminować zagrożenia biologiczne, w tym pleśń, zagrzybienie. Urządzenie pracuje w wysokich i niskich temperaturach, bez większych potrzeb modernizacyjnych. Lekkie stacje pozwalają na pracę z opcją dojazdu do klienta. To ciekawa zaleta, szczególnie dla początkujących warsztatów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl