Sprężarka spalinowa – dobry wybór do Twojego warsztatu wulkanizacyjnego
Sprężarka spalinowa – dobry wybór do Twojego warsztatu wulkanizacyjnego

Sprężarka spalinowa to ciekawe rozwiązanie do warsztatu wulkanizacyjnego ze względu na mobilność, ale też wydajność przy pompowaniu kół samochodowych. Kompresor przydaje się również przy obsłudze urządzeń pneumatycznych, a nawet w pracach lakierniczych. 

Wydajność sprężarki spalinowej dla zakładu wulkanizacyjnego

Jedna z najważniejszych zalet sprężarki spalinowej to wytrzymałość. Najlepsze modele serwisuje się dopiero po 10 000 godzinach ciągłej pracy. A to wynik godny uwagi ze względu na wartość ekonomiczną dla warsztatu wulkanizacyjnego. W jaki sposób podejść do wyboru sprężarki? Ważne są kompaktowe wymiary ułatwiające przenoszenie, a także możliwie najprostsza konstrukcja zwiększająca bezpieczeństwo użytkowania. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli o różnych gabarytach, więc inwestycja zależy od specjalizacji działalności. Urządzenia cięższe, co do zasady posiadają większe zbiorniki. Ciśnienie w sprężarce spalinowej powinno odpowiadać charakterystyce technicznej powszechnie wykorzystywanych narzędzi pneumatycznych. W dobrych sprężarkach spalinowych producenci stosują łagodny rozruch dający większą stabilność i bezpieczeństwo silnika.

Sprężarka spalinowa generuje nieco wyższy poziom hałasu, dlatego mechanicy powinni pamiętać o ochronie słuchu.

Dlaczego sprężarka spalinowa?

  • silnik spalinowy sprawdza się w najtrudniejszych warunkach technicznych i nie wymaga tak intensywnego serwisowania,
  • urządzenie zapewnia dużą mobilność, więc rozszerza możliwości obsługi klienta,
  • kompaktowe sprężarki spalinowe posiadają zbiorniki nawet do 100 litrów,
  • benzyna, powszechne i łatwo dostępne paliwo, nie wymaga dostępu do sieci zewnętrznej.

Na zakończenie

Sprężarka spalinowa to niezawodne urządzenie do warsztatu wulkanizacyjnego na lata i nie wymaga tak częstej konserwacji w porównaniu do innych technologii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl