Serwis samochodów ciężarowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia?
Serwis samochodów ciężarowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia?

Diagnostyka i naprawa samochodów ciężarowych wymaga dopasowania odpowiednich narzędzi zautomatyzowanych, ale również ręcznych od rekomendowanych w branży marek. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze wyposażenia?

Wulkanizacja stacjonarna oraz mobilna

W każdym warsztacie wyspecjalizowanym w serwisowaniu pojazdów ciężarowych przyda się montażownica do opon wykluczająca wysiłek przy montażu/demontażu ogumienia czy naprawie uszkodzonej felgi. Na wszelki wypadek zainwestuj w łyżki demontażowe o ergonomicznej konstrukcji. Bezpieczne mocowanie opony to fundament prac w każdym zakładzie wulkanizacyjnym.

Jeżeli rozwijasz mobilny serwis ogumienia zastanów się nad zakupem kompletów uniwersalnych łatek do opon (obsługa uszkodzeń na zimno lub na gorąco). Dobra praktyka to łączenie napraw i magazynowania ogumienia.

Standardowe narzędzia do warsztatu samochodów ciężarowych

Zainwestuj obowiązkowo w klucze oczkowe, piły ręczne o bezpiecznej konstrukcji, wiertła (spotykane w ekonomicznych zestawach z elektronarzędziami), wkrętaki oraz kleszcze. Tu warto zdecydować się przede wszystkim na elektronarzędzia Milwaukee.

Geometria 3D – znaczenie dla stabilności jazdy

Urządzenia do geometrii 3D umożliwiają przeniesienie odpowiedzialności za obliczenie prawidłowego ustawienia kół na komputer, nie bezpośrednio na mechanika. Technologia do geometrii wiąże się z cyklicznie aktualizowanymi bazami danych o fabrycznych parametrach serwisowanego pojazdu. Taka usługa w serwisie samochodów ciężarowych to podstawa bezpiecznej jazdy.

Testery diagnostyczne przyśpieszające obsługę zmotoryzowanego klienta

Nowoczesne testery diagnostyczne przekładają się na szybkie kasowanie błędów, na współpracę ze wszystkimi systemami elektronicznymi, a nawet na przechowywanie danych o wcześniej naprawianym pojeździe. To dla mechanika duża pomoc w przypadku wykrycia niestandardowych problemów.

Analizuj możliwości branżowe i segment cenowy

To zaledwie zarys tematu i powinieneś dokładnie przeanalizować możliwości serwisowania samochodów ciężarowych przed dokonywaniem wyboru. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń o zróżnicowanych parametrach i w różnym zakresie cenowym.

 

Sprawdź koniecznie naszą ofertę wyważarek do kół!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl