Samochód ciężarowy w warsztacie samochodowym – niezbędne wyposażenie
Samochód ciężarowy w warsztacie samochodowym – niezbędne wyposażenie

Warsztaty samochodowe inwestują w zróżnicowane wyposażenie w celu obsługi wszystkich grup pojazdów od osobowych po ciężarowe, sportowe, a nawet maszyny rolnicze, czy budowlane. Co przyda się najbardziej w warsztacie wyspecjalizowanym w serwisowaniu samochodów ciężarowych?

Montażownice i wyważarki

Podstawowe wyposażenie przydatne w naprawie ciężarówek to montażownice oraz wyważarki do kół. Montażownice do kół skracają czas przeglądów i umożliwiają błyskawiczną wymianę ogumienia bez użycia siły przez mechanika. Wyważarka wpływa natomiast na komfort i bezpieczeństwo kierowców. Dobra wyważarka do kół powinna obsługiwać możliwie najcięższe ogumienie w krótkim czasie. Najlepsze urządzenia charakteryzują się pełną automatyzacją i uniemożliwiają popełnienie krytycznych błędów technicznych.

Zalety narzędzi pneumatycznych

Oczywiście nie można zapomnieć o narzędziach pneumatycznych i sprężarce powietrza. Narzędzia pneumatyczne zapewniają większą swobodę oraz wytrzymują duże obciążenia eksploatacyjne. Wymagają jedynie systematycznego smarowania. Przy serwisowaniu samochodów ciężarowych przydają się klucze pneumatyczne, szlifierki czy młoty.

Prawidłowe przygotowanie do diagnostyki

Warsztaty samochodów ciężarowych nie funkcjonują prawidłowo bez urządzeń diagnostycznych. Coraz częściej w pojazdach ciężarowych pojawia się zaawansowana elektronika wymagająca skanowania i programowania. Testery diagnostyczne odczytują kody błędów, łączą się nawet bezpośrednio z działami pomocy technicznej albo bogatymi bazami wiedzy przydatnymi w rozwiązywaniu bardziej skomplikowanych problemów. Przed wyborem urządzenia diagnostycznego warto sprawdzić, czy obsługuje wiele marek i czy łączy się z internetem w celu rozszerzenia funkcji.

Drobne pomoce i ciekawe perspektywy rynku narzędzi używanych

W warsztacie samochodowym przydadzą się również śruby do felg, pojemne szafki narzędziowe czy odzież robocza i wciągarki umożliwiające przenoszenie cięższych elementów. W Opomax Plus znajdziesz wszystko co niezbędne, by wyposażyć swój warsztat samochodowy w urządzenia pozwalające na serwis samochodów ciężarowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl