Prostowanie felg – na czym polega i czy się opłaca?
Prostowanie felg – na czym polega i czy się opłaca?

Prostowanie felg – na czym polega i czy się opłaca

Felgi aluminiowe są najbardziej narażone na odkształcenia, a to między innymi z powodu struktury materiału. Wystarczy najechać na krawężnik lub dziurę w jezdni, by pojawił się ten problem. Uszkodzoną felgę możemy wymienić na nową, ale w wielu sytuacjach także zregenerować. Nie jest to jednak proces łatwy i możliwy do wykonania w przydomowym garażu.

Na czym polega prostowanie felg?

W większości przypadków proces prostowania felgi aluminiowej ma duże szanse na pozytywne zakończenie. Efekt zależy jednak od wiedzy i umiejętności posługiwania się maszynami służącymi do tego typu napraw. Po osadzeniu felgi na wałku maszyny trzeba ją unieruchomić. Przy użyciu czujnika zegarowego należy dokonać pomiaru odchylenia na danym rancie. Następnie posługując się maszyną pneumatyczną, wykonywać odkształcenia, czyli prostować felgę w tych miejscach, w których została zdeformowana.

Nie wszystkie felgi nadają się do prostowania. Nie da się wyprostować tej, która ma zbyt duże uszkodzenia, np. duże pęknięcia. Nie należy prostować odchylenia od osi przekraczającego 1 mm.

Ile czasu prostuje się felgi?

Jeśli odkształcenia felgi nie są zbyt duże, to cały ten proces nie trwa długo. Czas przebiegu czynności jest jednocześnie zależny od umiejętności fachowca. Czasem wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by móc ponownie cieszyć się sprawną felgą. Warto natomiast pamiętać, że jednak najważniejsza jest tu przede wszystkim jakość.

Ile kosztuje prostowanie felg?

Koszt prostowania jednej felgi aluminiowej mieści się w granicach <70 zł. Cena zależy od warsztatu, a także umiejętności fachowca. Cennik zmienia się też wraz z upływem czasu. Usługi z roku na rok stają się coraz droższe. Przed zleceniem regeneracji felgi najlepiej zorientować się, czy proces ten będzie w ogóle opłacalny.

Prostowanie felg aluminiowych to proces dający im nowe życie, a już na pewno sprawność. Taka felga po regeneracji może służyć jeszcze przez długi czas. Trzeba tylko uważać, by na nowo jej nie uszkodzić. Alu felgi mają to do siebie, że niestety są podatne na takie zdarzenia.

 

Prowadzimy szkolenia z prostowania felg - zadzwoń 880 888 840 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl