Prace blacharskie w warsztacie samochodowym – wybór narzędzi
Prace blacharskie w warsztacie samochodowym – wybór narzędzi

Warsztaty samochodowe świadczą nie tylko usługi serwisowe, ale wykonują również prace blacharskie oraz lakiernicze. Jakie wyposażenie przyda się najbardziej przy realizowaniu napraw blacharskich? Poniżej krótki przegląd najważniejszych rozwiązań wykorzystywanych przez profesjonalistów.

Narzędzia ogólne oraz specjalistyczne niezbędne przy robotach blacharskich

Klamry blacharskie to jedna z najważniejszych pozycji w warsztacie, ponieważ naciągają uszkodzone części karoserii i stabilizują pozycję do dalszych prac serwisowych. Klamry blacharskie wybiera się pod kątem siły nacisku i kształtu. Im bardziej ergonomiczny, tym lepiej. Kowadła oraz młotki pneumatyczne lub bezwładnościowe umożliwiają uzyskanie pożądanego wyglądu blachy. Warto zaopatrzyć się od razu w wiele narzędzi i końcówek. Najczęściej nie trzeba kompletować urządzeń oddzielnie, ponieważ występują w ekonomicznych zestawach dopasowanych do potrzeb warsztatów blacharskich.

Elektronarzędzia sprawdzonych marek

Specjaliści polecają elektronarzędzia Milwaukee, w tym akumulatorowe szlifierki kątowe ze względu na łatwość użycia. Nie wymagają ciągłego dostępu do zewnętrznych źródeł zasilania, dzięki czemu zapewniają większą mobilność. Prace blacharskie często przeprowadza się przy użyciu innych narzędzi i akcesoriów dostępnych w warsztacie. Przed podjęciem działań związanych z naprawą karoserii serwisowany element trzeba na przykład ustabilizować, czy to na stojaku, czy na nowoczesnym podnośniku.

Przegląd wytycznych producentów samochodów

Większość producentów samochodów przekazuje konkretne wytyczne związane z kompletowaniem narzędzi do prac blacharskich. To ułatwia organizację stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi normami technicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl