Podnośnik samochodowy mobilny – najważniejsze parametry
Podnośnik samochodowy mobilny – najważniejsze parametry

Mobilny serwis samochodowy to efektywna działalność pod warunkiem inwestycji w szybki i niezawodny podnośnik. Jakie najważniejsze parametry warto uwzględnić przed zakupem?

Podnośnik jednokolumnowy – charakterystyka

Samochodowe podnośniki mobilne występują w standardzie jednokolumnowym oraz nożycowym. Podnośnik jednokolumnowy rozstawia się na najtwardszym podłożu bez potrzeby dodatkowej stabilizacji. To urządzenie sprawdzające się przy prostej diagnostyce, w ramach wymiany ogumienia. Podnośnik jednokolumnowy nie zajmuje też zbyt wiele miejsca w porównaniu do dwukolumnowego odpowiednika. Przed zakupem należy ocenić, czy podnośnik mobilny służy do podnoszenia boku pojazdu, czy może unosi całe auto i daje możliwość pełniejszego oglądu. Ważny parametr podnośnika mobilnego to udźwig. Im większy, tym lepszy zakres obsługi klienta. Standard to 2500 kg przy podnośnikach jednokolumnowych i nieco więcej, bo 3000 kg przy podnośnikach nożycowych. Napęd elektrohydrauliczny podnosi i opuszcza pojazd w sposób płynny i bezpieczny w mniej niż minutę, bez angażowania dodatkowej siły mechanika.

A może rozwiązanie nożycowe?

Nożycowe podnośniki to urządzenia uniwersalne do małych warsztatów, które dają podparcie porównywalne do rozwiązań stacjonarnych. Mobilność podnośnika nożycowego warunkuje certyfikowany zestaw transportowy i znacznie niższa waga w odniesieniu do podnośnika jednokolumnowego. Zaledwie 480 kg z silnikiem 3.0 KW (2800 obr/min). Bezpieczeństwo w urządzeniu podnosi blokada mechaniczna. Jeden z najważniejszych parametrów przed wyborem nożycowego podnośnika to wymiary platform najazdowych. Uwzględnienie pojazdów sportowych i lekkich osobowych to dobry pomysł dla każdego mechanika myślącego o rozwinięciu oferty. Nożycowe podnoszenie sprawdza się głównie w blacharniach oraz lakierniach dysponujących często niewielką przestrzenią roboczą.

Podnośnik mobilny to niezbędnik w warsztacie, lakierni, blacharni, w serwisie ogumienia, a nawet u początkujących mechaników dopiero poszukujących klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl