Podnośnik dwukolumnowy czy czterokolumnowy?
Podnośnik dwukolumnowy czy czterokolumnowy?

Podnośnik samochodowy jest niezbędny w każdym warsztacie. Podwozie samochodu i koła to elementy szczególnie narażone na uszkodzenia, a więc wymagające częstych kontroli i napraw. Dzięki podnośnikowi, mechanik może uzyskać do nich swobodny dostęp. Jak wybrać właściwy rodzaj tego urządzenia do swojego warsztatu?

Podnośniki samochodowe - rodzaje

Na polskim rynku najpopularniejsze są dwa typy podnośników samochodowych:

Specyfika podnośników dwukolumnowych

Są to podnośniki na dwóch kolumnach, montowane na stałe w podłożu. Dostępne są modele dostosowane do większości typów samochodów (m.in. tych o niskim nadwoziu, SUV- ów, aut z napędem na cztery koła itd.). Podnośnik dwukolumnowy można też łatwo doposażyć w dodatkowe elementy, takie jak:

  • oprzyrządowanie specjalizowane w zakresie punktów podparcia,
  • synchronizację kolumn,
  • poszerzenia i podwyższenia całej konstrukcji podnośnika.

Podnośnik dwukolumnowy gwarantuje dużą elastyczność pracy.

Specyfika podnośników czterokolumnowych

Podnośniki czterokolumnowe są oparte na czterech kolumnach, mocowanych na stałe do podłoża. Te największe podnośniki zostały stworzone z myślą o dużych i ciężkich pojazdach – są jedyną alternatywą dla kanałów.

Podnośniki czterokolumnowe znajdują zastosowanie głównie w profesjonalnych warsztatach samochodowych, gdzie regularnie obsługuje się duże i średnie samochody.

Funkcjonalność podnośnika czterokolumnowego (podobnie jak dwukolumnowego) łatwo zwiększyć przez zakup dodatkowych akcesoriów, np.:

  • zagłębień pod obrotnice,
  • płyt rozprężnych,
  • podnośników podprogowych.

Podnośnik czterokolumnowy zapewnia szersze wsparcie dla samochodów oraz zwiększony udźwig w stosunku do podnośników dwukolumnowych. Dzieje się to jednak kosztem zwiększonej ceny i zajmowania większej przestrzeni.

 

Sprawdź koniecznie ofertę podnośników w naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl