Narzędzia pneumatyczne w warsztacie samochodowym – przegląd
Narzędzia pneumatyczne w warsztacie samochodowym – przegląd

Narzędzia pneumatyczne współpracują najczęściej z elektronarzędziami w warsztacie samochodowym i zapewniają wysoki poziom mobilności. Najważniejsza zaleta urządzeń pneumatycznych to napędzanie sprężonym powietrzem i prosta, mało wymagająca przy serwisie budowa. Narzędzia pneumatyczne docenia się też za lekkość, a jednocześnie ogromną wytrzymałość i to przez cały okres eksploatacji. Jakie rozwiązania warto zastosować w warsztacie samochodowym?

Przyśpieszenie pracy i brak problemów serwisowych

Klucz pneumatyczny sprawdza się przy odkręcaniu oraz dokręcaniu większości rodzajów śrub. Klucze udarowe radzą sobie nawet z najbardziej dokręconymi śrubami, minimalizując wysiłek mechanika. W warsztacie samochodowym przydadzą się szlifierki, piły oraz młoty o zróżnicowanych parametrach umożliwiających pracę w warunkach stacjonarnych i mobilnych (po dopasowaniu dłuższych przewodów). Najpopularniejsze marki związane z rynkiem narzędzi pneumatycznych do warsztatów samochodowych to Makita, Milwaukee oraz Mighty Seven (wysoko oceniane wkrętarki). 

Prosty serwis, który bazuje na smarowaniu i zastosowaniu dobrych akcesoriów

Codzienna eksploatacja narzędzi pneumatycznych wiąże się z zastosowaniem sprężonego powietrza, a także oleju. Systematyczne smarowanie ułatwia zabezpieczenie sprzętu na długie lata. Kompaktowa budowa narzędzi pneumatycznych umożliwia pracę nawet w trudnych warunkach, np. w kanale. Trudno również o przeciążenia tego rodzaju narzędzi – ich zakup to inwestycja na lata.

Podsumowanie

W warsztacie samochodowym przydadzą się klucze pneumatyczne, wiertarki, szlifierki oraz młoty. Warto również zainwestować w kompatybilne przewody spiralne, w dłuższe węże pozwalające na pracę mobilną, a także w wysokiej klasy oleje do smarowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl