Klucz udarowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Klucz udarowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Klucz udarowy jest narzędziem wykorzystywanym do wkręcania i przykręcania śrub w łatwo dostępnych miejscach. Najczęściej stosuje się go w warsztacie samochodowym albo wulkanizacyjnym. Przyspiesza wykonywanie wielu prac i pozwala uzyskać stabilne połączenia. Na rynku występują różne warianty kluczy udarowych. Mają one różną siłę działania, czyli moment obrotowy. Są także zasilane w odmienny sposób – klucze udarowe dzieli się na zasilane pneumatycznie oraz akumulatorowe. Z tego względu każdorazowo należy dobierać klucze, mając na względzie ich przewidywane zastosowanie. Klucz odpowiedni do mniejszych aut osobowych będzie miał za mały moment obrotowy, aby wykorzystać go w odkręcaniu śrub w ciężarówkach. 

Akumulatorowy klucz udarowy - na co zwrócić uwagę?

Jak wspomniano powyżej, wybierając klucz udarowy, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego przyszłe zastosowanie. Jeżeli ma on być wykorzystywany głównie w samochodzie osobowym, w zupełności wystarczające będzie urządzenie posiadające maksymalny moment obrotowy do 400 Nm dla odkręcania śrub oraz 200 Nm do ich przykręcania. Bardzo ważne jest, aby klucz udarowy działał w obu tych trybach – w przeciwnym razie musielibyśmy nabywać osobne urządzenia. 

Warto zwrócić uwagę także na to, aby klucz miał możliwość regulowania momentu obrotowego. Jeżeli chcemy zastosować klucz do zwykłych czynności (nie w profesjonalnym warsztacie, gdzie mogą trafić nam się różne przypadki), to wystarczająca będzie trójstopniowa regulacja skokowa. Jeżeli zależy nam natomiast, żeby klucz mógł być wykorzystywany w trudno dostępnych miejscach, to warto wybrać urządzenie wyposażone w dynamometr lub klucz kątowy. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, jaki silnik ma klucz, a najlepszy będzie model posiadający ten bezszczotkowy. Z kolei jeżeli chcemy, aby akumulatorowy klucz udarowy towarzyszył nam w terenie, warto wybrać model, w którym w zestawie znajduje się walizka oraz zapasowy akumulator. W zestawie powinny znajdować się także nasadki, służące do różnych rozmiarów śrub. 

Szukasz kluczy do swojego warsztatu? Postaw na Milwaukee!

Klucz akumulatorowy może być niezwykle przydatny zarówno w domowym warsztacie, zakładzie wulkanizacyjnym, jak i do naprawy różnego rodzaju maszyn. Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu urządzeniem, sprawdź klucze akumulatorowe MilwaukeeSą one niezawodne, znacznie usprawnią oraz przyśpieszą Twoją pracę. Co więcej, z pewnością posłużą Ci na długo, a z uwagi na wbudowany akumulator możesz korzystać z nich w każdym miejscu. Najnowsze technologie zastosowane przez Milwaukee sprawiają, iż produkowany przez firmę udarowy klucz akumulatorowy w niczym nie odstaje od modeli zasilanych pneumatycznie. Klucze Milwaukee są niezwykle poręczne i sprawdzają się w pracy w trudno dostępnych miejscach. Innowacyjny akumulator sprawia, że urządzenie może pracować przez długi czas. Nie musisz się także martwić, że akumulator przestanie działać w trakcie wykonywanych przez Ciebie zadań – na kluczu zamontowano wskaźnik poziomu naładowania. Jeśli szukasz profesjonalnego wyposażenia do Twojego warsztatu, klucze akumulatorowe Milwaukee będą dobrym wyborem.

 

Sprawdź koniecznie szeroki wybór narzędzi wulkanizacyjnych w naszym sklepie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl