Chemia do klimatyzacji – co warto wiedzieć?
Chemia do klimatyzacji – co warto wiedzieć?

Oczyszczanie klimatyzacji to norma dla kierowców samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a dobra chemia wpływa na jakość wykonania usługi.

Co warto sprawdzić przed zakupem chemii do klimatyzacji?

Przede wszystkim warto się zastanowić nad kompatybilnością preparatów z użytkowanym układem klimatyzacji. Przy wykrywaniu wycieków przyda się barwnik UV kontrast, ale koniecznie wolny od rozpuszczalników i nieszkodliwy dla elementów technicznych. Wyciek czynnika chłodniczego to jeden z najważniejszych problemów występujących w eksploatacji klimatyzacji wymagający precyzyjnego podejścia diagnostycznego.

Konieczna plomba na butli z gazem chłodniczym

Do eksploatacji klimatyzacji przyda się gaz chłodniczy R134a wstępujący w wymiennych butlach. Mechanik powinien ocenić zaplombowanie butli, co podnosi bezpieczeństwo i umożliwia bezproblemowe użycie chemii.

Na jakich właściwościach warto się skupić przed wyborem oleju do klimatyzacji?

Oleje do układów klimatyzacji powinny charakteryzować się solidnym wskaźnikiem lepkości, niewielką temperaturą krzepnięcia, stabilnością w różnych temperaturach, wysokim poziomem ochrony antykorozyjnej. Chemia do klimatyzacji ułatwia również odgrzybianie i pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu z całego układu. Specjalistyczne preparaty wyróżniają się dużą uniwersalnością i współpracują z nowoczesnymi stacjami diagnostycznymi. Nie można zbyt długo przesuwać serwisu, przeglądu klimatyzacji, ponieważ zabrudzona, zagrzybiona wpływa negatywnie na zdrowie.

Coraz nowsze rozwiązania

Na rynku pojawiają się coraz nowsze rodzaje chemii do klimatyzacji, więc przed inwestycją warto przeanalizować nowe technologie i instrukcje producentów. Niektóre oleje pracują nawet w obecności wody i ograniczają zatykanie się filtrów, a to tylko jeden z ciekawszych przykładów postępu know how.

Podsumowanie

Olej premium od dobrego producenta do właściwej eksploatacji pomp próżniowych, gaz do układu klimatyzacji w zaplombowanej butli, wyraźny barwnik UV nieszkodliwy dla elementów technicznych to absolutne minimum w warsztacie. Dodatkowo warto przeanalizować najnowsze preparaty przeznaczone do usuwania zagrożeń biologicznych z układu klimatyzacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl