O nas

Opomax Plus– czyli wszystko czego potrzebujesz do Twojego warsztatu!

Kompleksowe wyposażenie warsztatu samochodowego to podstawa dobrego wyświadczania usługi. Bo co z tego, że zatrudnimy najlepszego mechanika w powiecie, skoro nie będzie on miał narzędzi do pracy? Wiedza to jedno – oprzyrządowanie to drugie.
Nasza firma oferuje wszelkiego rodzaju urządzenia i przybory, które są niezbędne w wyposażeniu dobrze prosperującego warsztatu. W asortymencie znajdą Państwo nie tylko takie drobne elementy jak środki czystości czy części garderoby roboczej, ale także specjalistyczne oprzyrządowanie.

Dobre produkty sukcesem dobrej wulkanizacji

Początki tak dobrze nam znanej wulkanizacji sięgają 1839 roku, kiedy to Charles Goodyear – amerykański wynalazca, opracował cieplną metodę obróbki kauczuku. Odkrył on, że po podgrzaniu kauczuku siarką, otrzymujemy mieszankę, która staje się dostatecznie twarda, trwała i elastyczna.
Przebita opona, brak koła na zmianę, to najczęściej spotykana awaria samochodowa. Jednym ze sposobów załatania uszkodzonej opony jest wulkanizacja na gorąco. Niestety takie rozwiązanie bywa nie tylko kosztowne, ale również sama naprawa może potrwać dłuższy czas. Dlatego w naszym sklepie oferujemy profesjonalne materiały naprawcze do opon.
Spośród asortymentu polecamy produkty na każdą okazję, zwłaszcza jeżeli zależy nam na szybkiej naprawie. Produkty jakie można znaleźć w naszym sklepie to między innymi:

Oprócz drobnych produktów, proponujemy również specjalistyczne urządzenia, do których zaliczamy:

 • Montażownica do opon – oferujemy montażownice automatyczne, półautomatyczne oraz ręczne
 • Wyważarki do kół – niemal wszystkie wyważarki, które polecamy w naszym sklepie są półautomatyczne
 • Prostowarka do felg – przystosowane do szerokiego zakresu pracy z felgami stalowymi, aluminiowymi, a także motocyklowymi
 • Kompresory – nasze sprężarki są bardzo wydajne względem zużywanej energii, co pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne.

Asortyment jaki oferujemy jest idealnym wyposażeniem nie tylko wulkanizacji, ale także podręcznej skrzynki naprawczej, którą zawsze warto mieć w pogotowiu.

Wyposażenie warsztatu samochodowego – bo nie tylko mechanik odgrywa tutaj kluczową rolę

Każdy warsztat samochodowy ma jeden, bardzo ważny cel – wypuszczać na drogi w pełni sprawne pojazdy. Za dobrą naprawę odpowiada nie tylko wykształcony i doświadczony człowiek, czyli mechanik, ale także urządzenia na jakich pracuje. Jak wiadomo, nie zawsze usterka jest widoczna gołym okiem, a do niektórych części samochodu ciężko się dostać bez wykręcenia czegoś lub podniesienia samochodu.
W naszym sklepie posiadamy wszystko, czego potrzeba, by wyposażyć dobrze prosperujący warsztat samochodowy. Znajdą tutaj Państwo między innymi:

 • Testery diagnostyczne – niezbędne do znalezienia i usunięcia usterki lub ustawienia komputera samochodowego. Wszystkie testery, jakie proponujemy są w formie niewielkich komputerów lub tabletów, a ich oprogramowanie pozwala na diagnostykę na naprawdę wysokim poziomie. Ponadto urządzenia posiadają rozbudowane bazy diagnostyczne, opcje katalogowania oraz przechowywania plików danych o klientach i pojazdach. Wszystko to sprawia, że obsługa jest bardzo intuicyjna i wygodna.
 • Podnośnik kanałowy – niezbędny jeżeli chcemy dokonać napraw typu: wymiana zawieszenia, przegubów lub kontrola stanu podwozia. Dzięki niemu manipulowanie pozycją naprawianego samochodu jest łatwiejsze, a prace bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Każdy z oferowanych przez podnośników posiada odpowiednie atesty, gwarantujące wysoki stopień bezpieczeństwa.
 • Stacja do klimatyzacji – niezbędna, jeżeli chcemy aby nasz warsztat świadczył usługi związane z serwisem klimatyzacji. Na ten moment na rynku możemy wyróżnić dwie takie stacje: automatyczna i półautomatyczna. Stacje automatyczne znacząco ułatwiają pracę mechanika, który w trakcie użytkowania stacji, może wykonywać inne prace naprawcze. Jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy mechanik nie ma zbyt dużego doświadczenia przy serwisowaniu klimatyzacji. Stacje półautomatyczne są tańsze, jednak ich praca wymaga obecności mechanika, który ręcznie ustala wszystkie parametry: ilość czynnika chłodzącego i długość czasu próżni.

Innym, równie ważnym wyposażeniem warsztatu są: żurawie i wyciągarki do silników spalinowych, prasy hydrauliczne, zlewarko-wysysarki, prostowniki oraz spawarki. Ponadto posiadamy akcesoria udogadniające pracę: stoły warsztatowe, szafki narzędziowe, wózki transportowe do opon, a także imadła.

Elektronarzędzia – bez nich warsztat nie istnieje

Nie ma nic gorszego niż zapieczona śruba lub zbyt mocno dokręcona głowica. Właśnie dlatego elektronarzędzia są praktycznie niezbędne przy pracy w warsztacie. W naszym asortymencie posiadamy całą gamę urządzeń na bardzo wysokim poziomie. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić:

 • Piły
 • Wiertarko-wkrętarki
 • Szlifierki
 • Klucze

Posiadamy również urządzenia sieciowe, które nie wymagają cyklicznego ładowania, a ich awaryjność jest niemal zerowa. Elektronarzędzia z naszego sklepu pochodzą od uznanych na rynku producentów i firm cieszących się dużym doświadczeniem oraz uznaniem. Śmiało możemy polecać zakrętarki i wkrętarki, polerki, wyrzynarki, opalarki, młoty i młotowiertarki, ponieważ ich wybór w Opomax Plus jest naprawdę spory! Możemy się również pochwalić takim asortymentem jak profesjonalne oświetlenie akumulatorowe, agregaty prądotwórcze, baterie oraz akumulatory do poszczególnych modeli urządzeń.

Czystość w warsztacie to podstawa!

Jak w każdej pracy, również w warsztacie powinny być przestrzegane pewne zasady BHP. W ofercie naszego sklepu można znaleźć rękawice ochronne, pasty oraz kremy do rąk. Ich specyfika polega na tym, że nie podrażniają skóry, idealnie wyzbywają się brudu i nie zalegają w kanalizacji. Warto również zauważyć, że wszystkie te produkty naprawdę dobrej jakości, są dostępne w super przystępnej cenie.

Opomax Plus to najlepszy wybór, jeżeli szukają Państwo profesjonalnego i dobrej jakości sprzętu warsztatowego. Asortyment w pełni spełnia swoje role, pochodzi od znanych i uznanych producentów i z pewnością spełni Państwa wysokie oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl